יום ראשון, 26 בספטמבר 2010

Umovement - ויקיפדיה של ארגונים חברתיים ללא מטרות רווח

ארגונים חברתיים ללא מטרות רווח מקדמים מטרות שונות בארץ ובעולם שלא תמיד זוכות לתשומת לב אם נלקחים בחשבון משתנים של רווח והפסד. כולנו מכירים את הארגונים הגדולים והמוכרים אך בארץ ובעולם קיימים ארגונים חברתיים קטנים רבים כשמדובר על יותר ממיליון וחצי ארגונים כאלה בארה"ב לבדה ועל יותר מ- 20 מליון בעולם כולו.


ארגון האומות המאוחדות יזם הקמה של אתר בסגנון ויקיפדיה המאגד ארגונים ללא מטרות רווח הנקרא UMovement. אתר זה מאפשר לכל ארגון בעולם הפועל לקידום מטרות חברתיות ללא מטרת רווח לפתוח פרופיל באתר ולזכות בקידום מטרותיו ברשת ללא הוצאה כספית.

האתר מקדם תחת קטגוריות ספציפיות את מטרות העל של האו"ם כגון הפחתת העוני בעולם, הפחתת תמותת ילדים ותינוקות ועוד, אך כל ארגון שהנו ארגון ללא מטרות רווח יכול להירשם ולפעול לקידום מטרותיו.

בדומה ל- ויקיפדיה משתמשי האתר יוכלו לדרג ארגונים או פרויקטים ספציפיים שלהם  ולהעיר הערות. יוזמי האתר סומכים על משתמשי האינטרנט שידעו לדרג את הארגונים והפרויקטים החשובים ולקדם אותם באתר.

יוזמי האתר מקווים שהאתר יאפשר קידום מטרות חברתיות חשובות ויחשוף ארגונים ופרויקטים שהיו מתקשים בהשגת חשיפה לולא האתר היה קיים.

בנוסף אולי תאהב/י גם את זה:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה