יום חמישי, 17 ביוני 2010

פורנוגרפיה - יותר משליש מהאינטרנט

עד לפני זמן לא רב צריכה של פורנוגרפיה הייתה מלווה בסוג של מאמץ כגון הליכה לקולנוע או השאלת קלטת וידאו מה שהקשה על צרכני הפורנו. כיום רק צריך חיבור לרשת ואתם יכולים להגיע לכל חומר פורנוגרפי שרק עולה על דעתכם בלחיצת עכבר בפרטיות ביתכם. לא רק שהפורנוגרפיה הפכה להיות מאוד זמינה, אלא נראה לאחרונה כי היא מכסה כל פינה ברשת.

תחושה זו מקבלת חיזוק ממחקרים. בידיעה שפורסמה באתר הטכנולוגי Think.co.uk פורסם כי הפורנוגרפיה שולטת ביותר משליש מהאינטרנט. האתר פרסם מחקר שנעשה ב- 2009 וברבעון הראשון של 2010 ע"י חברת Optenet חברה העוסקת באבטחת מידע. המחקר גילה כי 37 אחוז מסך דפי האינטרנט הם דפים המכילים פורנוגרפיה. ישנה גם עליה של 17 אחוז בכמות הדפים הפורנוגרפיים ברבעון הראשון של 2010 לעומת הרבעון הראשון של 2009.

יש ודאי קשר בין התרבותם של אתרים פורנוגרפיים ברשת להצלחתם הכלכלית. מחקרים רבים מראים כי רווחיהם רק עולים עם השנים וכי ענף הפורנוגרפיה באינטרנט הוא הרווחי ביותר ברשת. למעשה אתרים אלו כל כך רווחיים עד שלמעשה הם מסוגלים לספק את רב התוכן שלהם ללא תשלום. העליה ההולכת וגוברת ברווחים בהחלט מסמנת כי הפורנוגרפיה לא עומדת להעלם בקרוב מהרשת.

אין ספק שיש לשיטפון הזה של פורנוגרפיה השפעות שונות. סביר להניח שההשפעה הגדולה ביותר היא על ילדים ומתבגרים הנמצאים בשלב בו הם מעצבים את זהותם המינית. ילדים ומתבגרים הנם משתמשים כבדים ברשת האינטרנט. מחקרים רבים מראים כי אחוז השימוש בקרב מתבגרים בארץ הוא למעלה מ- 90%. ילדים ומתבגרים משתמשים ברשת לעיתים קרובות לחיפוש מידע ותשובות. חברת Symantec פרסמה את ערכי החיפוש הפופולריים בקרב ילדים ומתבגרים עד גיל 18 והם -
 Youtube , Google, Facebook ומיד אחריהם סקס ופורנו ( הנתונים התקבלו מהשירות האינטרנטי החינמי של החברה אשר מאפשר להורים לנהל את שימוש האינטרנט של ילדיהם - OnlineFamily.Norton Data ). 
מחקרים שנעשו בארץ ובעולם גילו כי כמחצית מההורים אינם מודעים לפעילויות האינטרנט של ילדיהם ומתוך נתונים אלה עולות שאלות קשות ביחס לחינוך המיני אשר מקבלים ילדים ומתבגרים ברשת ללא השגחה הורית.

קשה היום למנוע מילדים ומתבגרים להחשף לחומרים שאינם מתאימים לגילם. כיום אף ילדים בגילאי שמונה ותשע חשופים לפורנוגרפיה ברשת. לכן נראה חשוב כי הורים יקפידו לאזן, תוך העברת מסרים בבית, את החומרים הפורנוגרפיים אליהם נחשפים ילדיהם. מעבר לשיחות בבית המסבירות בצורה מאוזנת ואמיתית על מיניות, יחסי מין וזוגיות אפשר גם להפנות לאתרים ברשת הנוגעים בנושא בצורה המתאימה לילדים ומתבגרים. לדוגמא -  אתר יחד של עמותת סנונית המיועד למתבגרים והעוסק במיניות ויחסים או אתר דלת פתוחה המיועד למתבגרים ועוסק בנושאי מיניות וגם מאפשר לבני נוער להתיעץ עם מומחים.

בנוסף אולי תאהב/י את זה:

ילדים ומתבגרים בפייסבוק (הבלוג הזה)
פדופילים ברשת - איך להגן על הילדים? (הבלוג הזה)
מה עושים הילדים שלנו ברשת? (הבלוג הזה)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה